Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promosyon
#1
[Image: turkuaz-logo.png]

Promosyon Nedir ve Promosyon Ürünleri Nelerdir?
Yeni açılan firmaların kendilerini tanıtma amacı ile ve belirli dönemlerde indirim yapan firmaların isimlerini daha çok duyurabilmesi amacı ile ücretsiz olarak dağıtmış oldukları ürün çeşitlerine promosyon adı verilir. Promosyonlar çok farklı çeşitlerde olabilir. Promosyon çeşitleri, kişilerin günlük hayatta sıklıkla kullandıkları ürünler arasından seçilir. İndirim uygulayan ya da yeni sezon modellerinin tanıtımı için isimlerini duyurmak isteyen firmalar, daha çok kendi ürünlerinden halka ücretsiz olarak minik hediyeler dağıtır. Yeni açılan firmalar ise kendilerini tanıtmak için dağıttığı minik hediyeliklere firma ismini ve adresini yazarak hedefine ulaşırlar.

Promosyon Ürünleri ve Nasıl Seçildikleri Firmaların kişilere tanıtım yapma amacı ile dağıttığı küçük ya da büyük hediyelik eşyalara
promosyon ürünleri adı verilir. Promosyon ürünleri seçilirken kişilerin günlük hayatta yoğun bir şekilde kullandığı ürünler tercih ediliyor. Örneğin bir kalem, anahtarlık, çanta, ajanda, şapka, duvar saati, not defteri, takvim, bayrak, vs. gibi ürünler promosyon ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Promosyon ürünlerinin dağıtımı firma çalışanları tarafından ya da sadece bu işi yapmak için görevlendirilmiş çalışma arkadaşları tarafından kişilere hediye edilir. Firmanın büyüklüğüne göre promosyon ürünler, bazen ev ev dolaşarak her haneye özel olarak birebir teslim edilir. Bazen de firma etrafında çeşitli bölgelerde bekleyerek oradan geçmekte olan kişilere tanıtım amacı ile bu ürünler hediye edilir.

Promosyon Ürünlerinin Dağıtılması Firma İmajını Yükseltir Mi?
Tanıtım amacı ile dağıtılan promosyon ürünler, firmaların reklamı ve tanıtımı için en etkili yöntemdir. Kişilere dağıtacağınız ücretsiz ürünler ve ürünleri dağıtan çalışma arkadaşlarının göstereceği güler yüz, her zaman kişilerin ilgisini çeker. Örneğin dağıtılan promosyon ürünleri en çok dernekler ya da hayır kurumları tarafından dağıtılan, üzerinde kurumun isminin yazılı olduğu şapkalardır. Şapkayı hediye olarak alıp kullanan kişi aynı zamanda çevresine de durumdan bahsederek, geniş bir kitleye tanıtım yapılmasını sağlamış olacak. Böylelikle promosyon ürünlerin dağıtımı amacına uygun olarak gerçekleşmiş olacak.

Promosyon Ürünleri Arasında En Çok Tercih Edilen Ürünler Hangileridir?
Özellikle sağlık sektörü ile ilgili bir tanıtım yapılacaksa ilk tercih edilen ürün, promosyon ajanda olarak bilinir. Ajandaların kullanımı sağlık sektöründe çalışanlar için çok büyük kolaylık sağlar. Sağlık sektörünün yanında özellikle kırtasiyelerin tanıtımında da kullanılan ajanda modelleri, kişiler tarafından oldukça ilgi çekici olmaktadır. Öğretmenlerin, sekreterlerin, muhasebe sektöründe çalışan kişilerin işlerini bir düzene koyabilmeleri açısından ajandalar, büyük bir kullanım alanına sahip olduğundan dolayı promosyon ürünlerde de öncelik olarak tercih edilir.

Aynı zamanda promosyon defter dağıtımı da her alanda ilgi çekici promosyon ürünler arasında yer alır. Promosyon ürünler sayesinde satış gücünün desteklenmesi amaçlanır. Promosyon ürünlerin kapaklarında, üzerinde veya içerisinde firmaya ait iletişim bilgileri yer alır. Bu sayede gerekli durumlarda, promosyon ürünlerden haberdar olan kişiler firma ile iletişime geçebilir.

Promosyon Ürünleri Nereden ve Nasıl Alınır?
Promosyon ürünlerin üretimini yapan ve dağıtımı konusunda firmalara yardımcı olan firmamız, uzun yıllar boyunca müşterilerimize en güvenilir hizmeti veriyoruz. Sizler de en kaliteli promosyon ürünlere, en uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz firmamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamıza ulaştığınızda size her konuda yardımcı olacak, işinde profesyonel ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımız, sizi her konuda bilgilendirecektir. Firmamız, siz değerli müşterilerimize uzun yıllardan beri uygun fiyatlar karşılığında hizmet veriyor. Firmamızın önceliği müşteri memnuniyeti olduğu için, gönül rahatlığı ile bizlere ulaşabilir, firmamızı ziyaret edebilir ve dilediğiniz, merak ettiğiniz her konuda bizlerden bilgi alabilirsiniz.

TELEFON
+90 (212) 431 82 04

WHATSAPP
+90 536 972 22 17
Reply
Thanks given by:


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)